Szukasz dietetyka? Umów wizytę
Wizyta w gabinecie lub konsultacja online

Wybierz dogodną dla Ciebie formę spotkania. Konsultację możemy zrealizować podczas bezpośredniego spotkania w moim gabinecie lub online, za pośrednictwem dowolnego komunikatora internetowego czy też telefonu.

 

Zbuduj zdrowe nawyki i zadbaj o siebie, bo prawidłowe odżywianie to podstawa wzmacniania odporności. Jeśli zastanawiasz się jak wygląda współpraca z dietetykiem przez internet – przeczytaj o tym tutaj: Dietetyk online.

W jakim zakresie pomagam?
null

Konsultacje dietetyczne

W pierwszej kolejności ustalimy jakiej pomocy potrzebujesz
null

Walka z nadwagą i otyłością

Pomogę Ci uniknąć popularnego efektu jo-jo
null

Indywidualny plan żywienia

Dostosowany do Twoich potrzeb i rytmu dnia
null

Leczenie zaburzeń odżywiania

Pokonaj anoreksję, bulimię, zapanuj nad napadami objadania
null

Edukacja żywieniowa

Dzięki której będziesz wiedzieć jak prawidłowo się odżywiać
null

Motywacja do zmian

Wspólnie ustalimy realny cel, do którego będziesz dążyć
Poznajmy się
Gdzie mnie znaleźć?

Gliwice

ul. Kościuszki 21/5a nowa lokalizacja
I piętro
Zobacz na mapie

Knurów

ul. Witosa 9
II piętro
Zobacz na mapie

Umów wizytę

Zostaw swoje dane – skontaktuję się z Tobą, aby dobrać dogodny termin spotkania oraz jego formę.

Możesz również umówić wizytę telefonicznie:
505 07 07 05

  Po wysłaniu formularza Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu odpowiedzi na przesłane pytanie lub umówienia wizyty w gabinecie dietetycznym. Administratorem danych osobowych jest DIETOLUBNI Renata Matysik. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

  Cennik

  *Obowiązuje od 12/03/2023

  Pakiety

  Pakiety to najkorzystniejsze rozwiązanie zarówno pod względem ceny, jak i kompleksowej opieki dietetyka.
  Możesz wybrać pakiet z jadłospisem lub same wizyty.

  Pakiet “na start”

  • pierwsza wizyta
  • 2x wizyta kontrolna
  • jadłospis na 21 dni (3 tygodnie)
  Indywidualnie: 450 zł
  Para: 800 zł

  Pakiet “kontynuacja diety”

  • 2x wizyta kontrolna
  • jadłospis na 21 dni (3 tygodnie)
  Indywidualnie: 300 zł
  Para: 500 zł

  Pakiet “wizyty kontrolne”

  • 4x wizyta kontrolna
  Indywidualnie: 200 zł
  Para: 360 zł
  Wizyty

  Zamiast wybierać pakiet, możesz również umówić się na pojedynczą wizytę.

  Pierwsza wizyta

  Czas trwania: 60 min. (indywidualnie), 90-120 min. (para)

  Indywidualnie: 150 zł
  Para: 240 zł

  Wizyta kontrola

  Czas trwania: 30 min. (indywidualnie), 45-60 min. (para)

  Indywidualnie: 70 zł
  Para: 90 zł
  Jadłospisy

  Do każdej z wizyt możesz dopasować jadłospis na interesujący Cię okres czasu, nie jest to jednak obowiązkowe.

  Jadłospis na 7 dni

  Indywidualnie: 120 zł
  Para: 200 zł

  Jadłospis na 10 dni

  Indywidualnie: 150 zł
  Para: 260 zł

  Jadłospis na 14 dni

  Indywidualnie: 180 zł
  Para: 320 zł
  Warto wiedzieć

  Kim jest psychodietetyk?

  Każda dieta rozpoczyna się w głowie… Psychodietetyk to osoba, która bardzo szeroko podchodzi do rozwiązywania problemu otyłości. Leczenie nadwagi i otyłości nie polega jedynie na ułożeniu jadłospisu. Konieczne jest zrozumienie problemu i ustalenie jego przyczyn.

  Psychodietetyk, oprócz zwykłych zaleceń dietetycznych, pomaga też zrozumieć istotę problemów emocjonalnych związanych z jedzeniem, wspiera i motywuje w procesie odchudzania i zmianie nawyków żywieniowych na lepsze. Takie podejście pomaga osiągnąć długotrwałe efekty i zmniejsza ryzyko np. efektu jojo. Nie jest prawdą, że psychodietetyk pomaga jedynie osobom chorującym na anoreksję i bulimię. Do psychodietetyka można zgłosić się z każdym problemem dotyczącym odżywiania, diety i zdrowego stylu życia.

  Czym jest plan żywieniowy?

  To jadłospis, który stworzę uwzględniając Twoje potrzeby, preferencje smakowe, tryb życia i cel, który chcesz osiągnąć. Zawiera on również przepisy i listę zakupów. Pamiętaj, że jadłospis jest punktem wyjścia, naszym celem jest to, aby nauczyć się samodzielnie komponować kolejne jadłospisy.

  Czym jest analiza składu ciała?

  To pomiar wykonany za pomocą specjalnego analizatora składu ciała. Dla Ciebie oznacza to wyłącznie wejście na wagę. Analiza daje informacje o ilości tkanki tłuszczowej, mięśniowej i ilości wody w Twoim ciele. Dzięki temu ustalimy plan działania, a z czasem będzie to punkt odniesienia do oceny postępów. Analiza trwa kilka minut i nie boli 🙂

  Na czym polega wywiad żywieniowy?

  W praktyce to sporo pytań. Dotyczą dotychczasowych nawyków, zapytam m.in. o to ile jadasz posiłków, jaki jest Twój tryb dnia, ile wypijasz wody, czy masz jakieś alergie pokarmowe. Ważne, żebyś udzielił/a szczerych odpowiedzi, bo one pomogą nam działać skutecznie.

  Czym różni się konsultacja online od wizyty w gabinecie?

  Konsultacja online różni się od wizyty w gabinecie sposobem, w jakim monitorowany jest postęp redukcji lub przyrostu masy ciała u pacjenta. W gabinecie wykonuję analizę składu ciała przy użyciu analizatora. W przypadku konsultacji online wyjaśniam, w jaki sposób wykonać pomiary w domu. Potrzebne są do tego zwykła waga łazienkowa oraz metr krawiecki. To wystarczający sposób, żeby regularnie i skutecznie kontrolować masę ciała. Pozostałe elementy konsultacji online oraz stacjonarnej nie różnią się.

  Za co płacę w ramach pierwszej wizyty?

  Pierwsza wizyta jest bardzo ważna, dlatego trwa od 60 do 90 minut. W tym czasie dokonamy analizy składu ciała, przeprowadzę wywiad żywieniowy. Jeśli będziesz mieć aktualne wyniki badań, również je przejrzę. Ważnym elementem tej wizyty jest rozmowa. Dzięki niej ustalimy jakie masz oczekiwania, ustalimy, gdzie jest problem i jak wygląda droga do osiągnięcia celu.

  Podczas pierwszej wizyty jest też czas na edukację żywieniową, to porcja wiedzy, która obejmuje podstawowe zasady zdrowego odżywiania. W ciągu kilku dni przekażę Ci zalecenia dietetyczne, które będą zawierać sugerowaną kaloryczność posiłków, rozkład makro i mikroskładników oraz wskazówki dotyczące zdrowego dożywiania.

  Po pierwszej wizycie możesz zdecydować się na wykupienie jadłospisu na 7 lub 14 dni, zdecydujesz też, czy chcesz umówić się na kolejną wizytę.

  Czy wykupienie jadłospisu jest obowiązkowe?

  Nie. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Są osoby, które potrzebują na początku jasnych, konkretnych wytycznych dotyczących posiłków. Dopiero z czasem radzą sobie same.  Są również osoby, które potrzebują jedynie wskazówek i wytycznych jak komponować zdrowe posiłki. W obu przypadkach pomogę.

  Czy kolejne wizyty są obowiązkowe?

  Nie. To Ty zdecydujesz, czy potrzebujesz kontrolowania swoich postępów pod moim okiem. Podczas wizyty kontrolnej masz możliwość zapytać o wiele kwestii, a ja mam szansę skorygować ewentualne błędy. Jest to też okazja do monitorowania składu ciała, czyli Twoich postępów.

  Możesz zdecydować się na spotkania o charakterze edukacyjnym, podczas których będę Cię uczyć jak komponować zdrowe posiłki.

  Wychodzę z założenia, że każda osoba ma inne potrzeby i staram się do nich dostosować. Ważne, żebyś Ty osiągnął cel, na którym Ci zależy, drogę do niego możesz wybrać sam.

  Jak zdrowo się odżywiać?
  Sprawdź!

  Jak przygotować się do pierwszej wizyty?
  • Umów się na wizytę
   Zadzwoń, napisz maila lub wypełnij formularz – ustalimy dogodny termin.

  • Dzienniczek żywieniowy
   Pobierz ze strony dzienniczek żywieniowy. Możesz go wydrukować i uzupełniać, a później zabrać na wizytę lub zapisywać wszystko w pliku i wysłać go mailem najpóźniej dzień przed wizytą.

   Pobierz dzienniczek (PDF) Pobierz dzienniczek (DOCX)

  • Analiza składu ciała
   Pamiętaj, że elementem wizyty jest ważenie. Jeśli nie masz ochoty, nie musisz rozbierać się do bielizny, ale pamiętaj, że na wagę wchodzisz bosymi stopami.

  • Badania
   Jeśli masz aktualne wyniki badań (morfologia, mocz, cukier), zabierz je ze sobą na wizytę.

  • Pierwsza wizyta
   Pierwsza wizyta trwa od 60 do 90 minut. Podczas niej przeanalizujemy Twój dzienniczek żywieniowy, przeprowadzę też wywiad żywieniowy (zapytam o ulubione produkty, liczbę posiłków w ciągu dnia, tryb pracy), ustalimy, gdzie tkwi problem i jak możemy go rozwiązać. W trakcie wizyty dokonamy też pomiaru składu ciała. Przekażę Ci również podstawowe informacje na temat zdrowego żywienia.

  • Jadłospis
   Możesz zdecydować się na wykupienie indywidualnego jadłospisu na 7 lub 14 dni. Ułożę go specjalnie dla Ciebie na podstawie Twoich potrzeb i celu, który wspólnie ustalimy. Nie jest to konieczne, nasza współpraca może się opierać na edukacji żywieniowej.

  Masz pytania?

  Zachęcam do kontaktu

  Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania, przygotować do wizyty i rozwiać ewentualne wątpliwości.

  • Skorzystaj z formularza i prześlij swoje pytanie
  • Wyślij e-mail
  • Użyj czatu dostępnego na stronie
  • Zadzwoń
  Renata Matysik - ZnanyLekarz.pl
  kontakt@dietolubni.plUmów wizytę: 505 07 07 05
  InstagramLinkedin