Szukasz dietetyka w Gliwicach? Umów wizytę
W jakim zakresie pomagam?
null

Konsultacje dietetyczne

W pierwszej kolejności ustalimy jakiej pomocy potrzebujesz
null

Walka z nadwagą i otyłością

Pomogę Ci uniknąć popularnego efektu jo-jo
null

Indywidualny plan żywienia

Dostosowany do Twoich potrzeb i rytmu dnia
null

Leczenie zaburzeń odżywiania

Pokonaj anoreksję, bulimię, zapanuj nad napadami objadania
null

Edukacja żywieniowa

Dzięki której będziesz wiedzieć jak prawidłowo się odżywiać
null

Motywacja do zmian

Wspólnie ustalimy realny cel, do którego będziesz dążyć
Poznajmy się
Gdzie mnie znaleźć?

Gliwice

ul. Barlickiego 1
Estetica Point
Zobacz na mapie

Knurów

ul. Witosa 9
(II piętro)
Zobacz na mapie

Umów wizytę online

Zostaw swoje dane – skontaktuję się z Tobą, aby dobrać dogodny termin spotkania

Możesz również umówić wizytę telefonicznie:
505 07 07 05

Po wysłaniu formularza Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu odpowiedzi na przesłane pytanie lub umówienia wizyty w gabinecie dietetycznym. Administratorem danych osobowych jest DIETOLUBNI Renata Matysik. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Cennik
Konsultacja dietetyczna + indywidualny plan żywieniowy (jadłospis)
 • Analiza składu ciała za pomocą metody bioimpedancji z użyciem analizatora
 • Wywiad żywieniowy
 • Analiza problemu, ustalenie oczekiwanego celu, edukacja dietetyczna, zalecenia żywieniowe
 • Ustalenie jadłospisu – indywidualnego planu dietetycznego – dopasowanego do potrzeb pacjenta. Jadłospis zawiera kompletny zestaw potraw, potrzebnych produktów oraz inne informacje przydatne dla pacjenta
 • Podczas wizyty kontrolnej: analiza postępów i korekta błędów

Pierwsza wizyta:

Konsultacja + jadłospis na 7 dni: 120 zł
Konsultacja + jadłospis na 14 dni: 160 zł

Wizyta kontrolna:

Konsultacja + jadłospis na 7 dni: 100 zł
Konsultacja + jadłospis na 14 dni: 140 zł
Konsultacja dietetyczna (bez jadłospisu)
 • Analiza składu ciała za pomocą bioimpedancji z użyciem analizatora
 • Wywiad żywieniowy
 • Analiza problemu, edukacja żywieniowa, zalecenia żywieniowe
 • Podczas wizyty kontrolnej: analiza postępów i korekta błędów
Pierwsza wizyta (konsultacja bez jadłospisu): 70 zł
Wizyta kontrolna (konsultacja bez jadłospisu): 50 zł
Zakupy
 • Wspólne zakupy, podczas których wytłumaczę Ci jak czytać etykiety produktów, jak wybierać zdrową żywność. Wyjaśnię jak kupować rozsądnie, aby nie marnować jedzenia
 • Cena nie zawiera kosztów zakupionych produktów oraz dojazdu
Cena za godzinę: 100 zł
Dietetyk mobilny
 • Nie lubisz tracić czasu na dojazdy? Najlepiej czujesz się we własnym domu? Skorzystaj z oferty „Dietetyk – wizyta domowa”. Jako dietetyk mobilny działam na terenie Śląska i Zagłębia
 • Wizyty nie różnią się od tradycyjnych konsultacji w gabinecie. Wykonuję analizę składu ciała, przeprowadzam wywiad żywieniowy i razem analizujemy Twoje potrzeby oraz obserwujemy podstępy w ramach zastosowanej diety

* Wizyty z dojazdem możliwe są w przypadku konsultacji dietetycznych z indywidualnym planem żywieniowym

** Do standardowej ceny usługi doliczane są koszty dojazdu – ustalane indywidualnie na podstawie lokalizacji.

Warto wiedzieć

Kim jest psychodietetyk?

Każda dieta rozpoczyna się w głowie… Psychodietetyk to osoba, która bardzo szeroko podchodzi do rozwiązywania problemu otyłości. Leczenie nadwagi i otyłości nie polega jedynie na ułożeniu jadłospisu. Konieczne jest zrozumienie problemu i ustalenie jego przyczyn.

Psychodietetyk, oprócz zwykłych zaleceń dietetycznych, pomaga też zrozumieć istotę problemów emocjonalnych związanych z jedzeniem, wspiera i motywuje w procesie odchudzania i zmianie nawyków żywieniowych na lepsze. Takie podejście pomaga osiągnąć długotrwałe efekty i zmniejsza ryzyko np. efektu jojo. Nie jest prawdą, że psychodietetyk pomaga jedynie osobom chorującym na anoreksję i bulimię. Do psychodietetyka można zgłosić się z każdym problemem dotyczącym odżywiania, diety i zdrowego stylu życia.

Czym jest plan żywieniowy?

To jadłospis, który stworzę uwzględniając Twoje potrzeby, preferencje smakowe, tryb życia i cel, który chcesz osiągnąć. Zawiera on również przepisy i listę zakupów. Pamiętaj, że jadłospis jest punktem wyjścia, naszym celem jest to, aby nauczyć się samodzielnie komponować kolejne jadłospisy.

Czym jest analiza składu ciała?

To pomiar wykonany za pomocą specjalnego analizatora składu ciała. Dla Ciebie oznacza to wyłącznie wejście na wagę. Analiza daje informacje o ilości tkanki tłuszczowej, mięśniowej i ilości wody w Twoim ciele. Dzięki temu ustalimy plan działania, a z czasem będzie to punkt odniesienia do oceny postępów. Analiza trwa kilka minut i nie boli 🙂

Na czym polega wywiad żywieniowy?

W praktyce to sporo pytań. Dotyczą dotychczasowych nawyków, zapytam m.in. o to ile jadasz posiłków, jaki jest Twój tryb dnia, ile wypijasz wody, czy masz jakieś alergie pokarmowe. Ważne, żebyś udzielił/a szczerych odpowiedzi, bo one pomogą nam działać skutecznie.

Za co płacę w ramach pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta jest bardzo ważna, dlatego trwa od 60 do 90 minut. W tym czasie dokonamy analizy składu ciała, przeprowadzę wywiad żywieniowy. Jeśli będziesz mieć aktualne wyniki badań, również je przejrzę. Ważnym elementem tej wizyty jest rozmowa. Dzięki niej ustalimy jakie masz oczekiwania, ustalimy, gdzie jest problem i jak wygląda droga do osiągnięcia celu.

Podczas pierwszej wizyty jest też czas na edukację żywieniową, to porcja wiedzy, która obejmuje podstawowe zasady zdrowego odżywiania. W ciągu kilku dni przekażę Ci zalecenia dietetyczne, które będą zawierać sugerowaną kaloryczność posiłków, rozkład makro i mikroskładników oraz wskazówki dotyczące zdrowego dożywiania.

Po pierwszej wizycie możesz zdecydować się na wykupienie jadłospisu na 7 lub 14 dni, zdecydujesz też, czy chcesz umówić się na kolejną wizytę.

Czy wykupienie jadłospisu jest obowiązkowe?

Nie. Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Są osoby, które potrzebują na początku jasnych, konkretnych wytycznych dotyczących posiłków. Dopiero z czasem radzą sobie same.  Są również osoby, które potrzebują jedynie wskazówek i wytycznych jak komponować zdrowe posiłki. W obu przypadkach pomogę.

Czy kolejne wizyty są obowiązkowe?

Nie. To Ty zdecydujesz, czy potrzebujesz kontrolowania swoich postępów pod moim okiem. Podczas wizyty kontrolnej masz możliwość zapytać o wiele kwestii, a ja mam szansę skorygować ewentualne błędy. Jest to też okazja do monitorowania składu ciała, czyli Twoich postępów.

Możesz zdecydować się na spotkania o charakterze edukacyjnym, podczas których będę Cię uczyć jak komponować zdrowe posiłki.

Wychodzę z założenia, że każda osoba ma inne potrzeby i staram się do nich dostosować. Ważne, żebyś Ty osiągnął cel, na którym Ci zależy, drogę do niego możesz wybrać sam.

Jak zdrowo się odżywiać?
Sprawdź!

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?
 • Umów się na wizytę
  Zadzwoń, napisz maila lub wypełnij formularz znajdujący się niżej – ustalimy dogodny termin.

 • Dzienniczek żywieniowy
  Pobierz ze strony dzienniczek żywieniowy. Możesz go wydrukować i uzupełniać, a później zabrać na wizytę lub zapisywać wszystko w pliku i wysłać go mailem najpóźniej dzień przed wizytą.

  Pobierz dzienniczek (PDF) Pobierz dzienniczek (DOCX)

 • Analiza składu ciała
  Pamiętaj, że elementem wizyty jest ważenie. Jeśli nie masz ochoty, nie musisz rozbierać się do bielizny, ale pamiętaj, że na wagę wchodzisz bosymi stopami.

 • Badania
  Jeśli masz aktualne wyniki badań (morfologia, mocz, cukier), zabierz je ze sobą na wizytę.

 • Pierwsza wizyta
  Pierwsza wizyta trwa od 60 do 90 minut. Podczas niej przeanalizujemy Twój dzienniczek żywieniowy, przeprowadzę też wywiad żywieniowy (zapytam o ulubione produkty, liczbę posiłków w ciągu dnia, tryb pracy), ustalimy, gdzie tkwi problem i jak możemy go rozwiązać. W trakcie wizyty dokonamy też pomiaru składu ciała. Przekażę Ci również podstawowe informacje na temat zdrowego żywienia.

 • Po wizycie
  Po wizycie (w ciągu kilku dni) przekażę Ci zalecenia dietetyczne, które będą zawierać sugerowaną kaloryczność diety i rozkład makroskładników oraz wskazówki dotyczące odżywiania.

 • Jadłospis
  Możesz zdecydować się na wykupienie indywidualnego jadłospisu na 7 lub 14 dni. Ułożę go specjalnie dla Ciebie na podstawie Twoich potrzeb i celu, który wspólnie ustalimy. Nie jest to konieczne, nasza współpraca może się opierać na edukacji żywieniowej.

 • Kolejna wizyta
  Terminy kolejnych wizyt ustalimy podczas pierwszego spotkania.

Masz pytania?

Zachęcam do kontaktu

Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania, przygotować do wizyty i rozwiać ewentualne wątpliwości.

 • Skorzystaj z formularza i prześlij swoje pytanie
 • Wyślij e-mail
 • Użyj czatu dostępnego na stronie
 • Zadzwoń
kontakt@dietolubni.pl
Umów wizytę: 505 07 07 05
Renata Matysik - ZnanyLekarz.pl
InstagramLinkedin